NOT DEFTERİMDEN...

Not Defterimden Herkese Merhaba

Selçuk Başaran | 26 Mart 2022 |
İlk Yazı - Not Defterimden Herkese Merhaba

Öncelikle sayfamı ziyaret eden, edecek olan tüm dostlara ve sanat severlere merhaba.

U uzun süredir güncel olmayan web sayfamı tekrar hayata geçirirken aklıma gelen fikirlerden biri de, yılların getirdiği sanat deneyimlerimi sizlerle paylaşabileceğim bir ortam olması fikriydi.
“Not Defteri” blog sayfam olarak böyle bir düşünceyle ortaya çıktı. Bu defterde sanat üzerine sizlerle gördüklerimi, öğrendiklerimi, merak ettiklerimi ve sanat içerikli birçok bilgiyi paylaşmayı hedeflemenin yanı sıra sanat eğitimi üzerine de deneyimlerimi paylaşımlarda bulunmak niyetindeyim. Yıllardır sanat eğitimciliği, yöneticilik yapmış ve sanat üretmeye çalışan biri olarak ülkemizde ki eğitim yaklaşımını (çok uzunca bir süredir olamayan), bu yaklaşımın içinde neredeyse hiç yer verilmeyen ya da verilse de “MIŞ” gibi yapılarak, çocuklarımıza verilen sanat eğitiminin içinde yer alırken birçok tecrübe biriktirdim.

Meslek hayatım boyunca en fazla duyduğum sorulardan biri şu soru oldu...

Hocam bizim çocuğun yeteneği var mı? Benim yok da, inşallah bana çekmemiştir...


Bu sorudan dan yola çıkarak, Yetenek nedir, nasıl gelişir? Yaratıcılık nedir? Sanat eğitimi neden gerekli? Ne işe yarar? Çocuklarımızı nasıl yönlendirmeliyiz? Onlara bu konuda nasıl destek olabiliriz? Nasıl yaklaşmalıyız? Gibi konu başlıkları üzerinden ilerleyerek yazılarımı sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Tabi burada ki soruları siz okuyucular belirleyecek, asıl sizlerin merak ettikleri konular ve gelecek olan sorulara göre bu yazılar yönünü belirlemiş olacak.

Sizlerden ricam bu konularda aklınıza gelebilecek olan her tür soruyu rahatlıkla sorabilmeniz ve fikir almak adına çocuklarınızın yapmış olduğu her tür çalışmayı benimle paylaşmanız olacaktır. Bu konuda elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sorularınıza, gönderdiğiniz çalışma örneklerine yorum ve yönlendirmelerimi en kısa sürede sizlerle paylaşmak için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Yazılarıma web sayfamda bulunan “Not Defterim” bölümü altından ulaşabilir ve iletişim bölümünden bana yazabilirsiniz ya da sosyal medya platformlarından da benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek hoşça kalın, sanatsız kalmamanız dileğiyle…

Lütfen yorumunuzu yazınız.
NO YORUM YAPAN YORUMLAR
1 ÇAĞATAY GÖKHAN ÇEKİÇ , 18.03.2022 Dünya aydınlık olsaydı, sanat olmazdı.

*LÜTFEN TÜM ALANLARI DOĞRU ŞEKİLDE DOLDURUNUZ.